25 листопада в Лисичанській ЗОШ І-III ступенів №26 Лисичанської міської ради Луганської області пройшов другий показ перформансу «Голоцен», який створено в рамках реалізації проєкту «ЕкоТеатр – дія на майбутнє».
З метою формування екосвідомості та дбайливого ставлення до природи учні 8-А класу долучились до перегляду вистави, названою «Голоцен» через голоценову епоху в якій людина стала домінуючою і відбувається масове вимирання видів тварин і рослин завдяки дії людей.
«Цікава подія відбулася у Лисичанській загальноосвітній школі - прем'єра фільму "Голоцен". Фільм був настільки цікавий, що 45 хвилин минуло на одному подиху. Аматорська стрічка, створена підлітками Донеччини, викликала бурхливу реакцію: сподобалися актуально підібрані образи, невимушеність гри акторів, цікавий сюжет. Змістовним і емоційним було обговорення з командою творців. Тема екології близька дітям, які протягом кількох років є активними учасниками багатьох екопроектів. Такі роботи не просто пропагують екосвідоме ставлення до оточуючого середовища, а закладають фундамент на майбутнє: змалечку виховане відповідальне ставлення до природи допоможе зберегти наш дім - планету Земля. Щиро вдячні за надану можливість переглянути фільм та поспілкуватися з авторами» – коментує педагог організатор Тетяна Алексіївна.
В гостях у школярів побувала керівниця проєкту та голова ГО «Міст 3.10» Ірина Сельницька. Через карантин партнерки і учасники з Черкаської громади Донецької області доєднались онлайн. Діти жваво та з цікавістю ставили запитання юним акторам перформансу та обмінювались думками. Учням цікаво було все: і чому така музика, і як вигадували персонажів, хто давав назви передачам і чи випадковий персонаж у виставі Зубенко Михайло Петрович? Питань було чи мало і у педагогів. Всі мали змогу висловитись та передати власні емоції.
Через метафоричне представлення акторів в ролі пакета, що роками не розкладається або унікального дерев’яного стільця в умовах стихійних лісових пожеж та вирубки лісів в регіоні, молодь показала свої переживання за природу та зачепила почуття глядача. А вдале поєднання серйозної теми з гумором викликало цікавість учнів та не залишило байдужими навіть самих одсторонених від теми екології.
Comments